KONTAKTUPPLYSNINGAR

Östgötatidningen
Kungsvägen 37
595 24 Mjölby

Mjölby 0142-482700
Motala 010-206 45 34

 

Spridning & upplaga

Östgötatidningen distribueras med Svensk Direktreklam till alla hushåll och företag till helgen i kommunerna Mjölby, Motala, Vadstena, Ödeshög och Boxholm. Askersunds tätort vid månadsslut. Sommaruppehåll vecka 28 30 och 31.
Ca 43 150 ex varje vecka.
Tryck: Malmö Tidningstryck. Miljöcertifierad ISO 14001

Besöksadress

Mjölby
Kungsvägen 37, Mjölby

Motala
Kungsvägen 37, Mjölby

Distribution

Svensk Direktreklam

Utebliven tidning, använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/

Privatannonsera

Boka och betala din privatannons (grattis, nyfödd osv…) här:
http://tidningsannonsen.se/ostgotatidningen/.
Vid ev frågor maila till annons@ostgotatidningen.se eller ring 010-206 45 34
 

E-post

annons@ostgotatidningen.se
redaktion@ostgotatidningen.se

 

 

KONTAKTUPPLYSNINGAR

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se
 
Reporter
Mjölby, Boxholm, Ödeshög & Vadstena
Pernilla Alsén
0142-48 27 07
pernilla.alsen@ostgotatidningen.se
 
Tidningschef
Tidningschef & Försäljningschef
Åsa Brage
0142-48 27 01
asa.brage@ostgotatidningen.se
Reporter
Motala
Carolina Fransson
010-206 46 56
carolina.fransson@ostgotatidningen.se
 
Mediasäljare
Mjölby och Motalaeditionen
Joakim Jenderborn
0142-48 27 09
joakim.jenderborn@ostgotatidningen.se
Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se

Mediasäljare

Thobias Lindqvist
0142-48 27 03
thobias.lindqvist@lokaltidningen.se
 
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Mediasäljare
Mjölby och Motalaeditionen
Marita Mathiesen
0142-48 27 02
marita.mathiesen@ostgotatidningen.se
 
 
Mediasäljare
Mjölby och Motalaeditionen
Britt-Marie Oskarsson
0142-48 27 04
britt-marie.oskarsson@ostgotatidningen.se
 
 




 

Östgötatidningens nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och få de senaste nyheterna tisdag och fredag