Annonsera/Kontakta oss

Spridning & upplaga
Östgötatidningen distribueras med Svensk Direktreklam till alla hushåll och företag till helgen i kommunerna Mjölby, Motala, Vadstena, Ödeshög och Boxholm. Askersunds tätort vid månadsslut. Sommaruppehåll vecka 28 30 och 31.
Ca 43 150 ex varje vecka.
Tryck: Malmö Tidningstryck. Miljöcertifierad ISO 14001

Besöksadress

Mjölby
Kungsvägen 37, Mjölby

Motala
Kungsvägen 37, Mjölby


Distribution
Svensk Direktreklam

Utebliven tidning, använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/

Privatannonsera
Boka och betala din privatannons (grattis, nyfödd osv…) här:
http://tidningsannonsen.se/ostgotatidningen/.
Vid ev frågor maila till annons@ostgotatidningen.se eller ring 010-206 45 34
 

E-post
annons@ostgotatidningen.se
redaktion@ostgotatidningen.se



Kontaktupplysningar
Tidningschef
Tidningschef & Försäljningschef
Åsa Brage
0142-48 27 01
asa.brage@ostgotatidningen.se


Mediasäljare
Mjölby och Motalaeditionen
Joakim Jenderborn
0142-48 27 09
joakim.jenderborn@ostgotatidningen.se


Mediasäljare
Mjölby och Motalaeditionen
Marita Mathiesen
0142-48 27 02
marita.mathiesen@ostgotatidningen.se


Mediasäljare
Mjölby och Motalaeditionen
Britt-Marie Oskarsson
0142-48 27 04
britt-marie.oskarsson@ostgotatidningen.se


Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se


Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se

Reporter
Mjölby, Boxholm, Ödeshög & Vadstena
Pernilla Alsén
0142-48 27 07
pernilla.alsen@ostgotatidningen.se


Reporter
Motala
Tina Andersson
tina.s.andersson@ostgotatidningen.se



Ekonomiavdelning
Lokaltidningen för fakturafrågor m.m.
Telefon: 010-206 47 60
Fax: 010-510 52 40
ekonomi@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Östgötatidningen
Kungsvägen 37
595 24 Mjölby

Mjölby 0142-482700
Motala 010-206 45 34


Prislista
Startsidan just nu
EFTERTEXTBANNERS